stat4u

logo osp

 

 

 

 

03.jpg

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka za 2016 rok

Podsumowanie roku 2016

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozie w roku 2016 brała udział w 127 akcjach ratowniczo-gaśniczych:


- 28 pożary
- 98 miejscowych zagrożeń
- 1 alarm fałszywy

Inspekcja Gotowości Bojowej

W dniu 12.05.2016 w naszej jednostce odbyła się coroczna inspekcja gotowości operacyjnej.

Kontrola przeprowadzona została przez komisję złożoną z fukcjonariuszy KM PSP w Bydgoszczy pod przewodnictwem naczelnika Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego mł. bryg. mgr inż. Jarosława Jakuba Koprowskiego mająca na celu sprawdzenie m.in. Stanu pojazdów, sprzętu silnikowego oraz ratowniczo – gaśniczego, zaplecza socjalnego i warunków BHP w jednostce. Inspekcja oprócz kontroli jednostki pod względem technicznym polegałą także na sprawdzeniu strażaków biorących udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych pod względem sprzętu ochrony osobistej oraz posiadanego przeszkolenia – druhowie mieli za zadanie omówienie wybranych przez komisje elementów m. in. omówienie pilarki do drewna oraz stali i betonu, funkcjonowania AODO. Założenie ćwiczenia bojowego polegało na ugaszeniu pożaru pomieszczenia oraz jego przeszukaniu, udzielenia kwlifikowanej pierwszej pomocy ratownikowi poszkodowanemu podczas działań. W wyniku przeprowadzonej kontroli jednostka została wysoko oceniona otrzymując ocene Bardzo Dobrą, uzuskując 49 na 50 możliwych do zdobycia punktów.

Zdjęcia

Ćwiczenia w komorze dymowej

W dniu 9 marca 2016 w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straż Pożarnej w Toruniu mieszczącego się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Toruniu odbyły się ćwiczenia w sprzęcie ochronnym tzw. komora dymowa. Test składał się z dwóch etapów tj. ścieżki do badań wydolności organizu oraz komory dymowej. Część pierwsza polegała na pokonaniu czterech elementów: ruchomej bieżni, ergometru wioślarskiego, ergometru rowerowego oraz drabiny bez końca. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń przystąpiono do przejścia przez główną cześć testu - tor przeszkód z licznymi utrudnieniami m.in. zadymieniem, ciemnościami oraz efektami dzwiękowymi oraz wizualnymi. Wszyscy druhowie naszej jednostki biorący udział w szkoleniu zdali test z wynikiem pozytywnym.

Zdjęcia

Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze

W dniu 29 stycznia 2016 roku w restauracji "Carina" w Brzozie odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze naszej jednostki. Zebranie swoią obecnością zaszczyciło kilku zaproszonych gości. Wsród nich m.in:

 

Czytaj więcej...

Patent Stermotorzysty Żeglugi Śródlądowej

 W dniach od 7 do 29 listopada 2015 w Żninie odbył się kurs na Patent Stermotorzysty Żeglugi Śródlądowej organizowany przez tamtejszą Komendę Powiatową PSP dla strażaków OSP, PSP oraz ratowników WOPR. W szkoleniu udział wzięło trzech druhów z naszej jednostki: Adam Bocheński, Dariusz Janke oraz Piotr Janowiak – cała trójka ukończyła egzamin państwowy składający się z częsci teoretycznej oraz praktycznej z wynikiem pozytywnym uzyskując uprawnienia do kierowania bez ograniczenia mocy silnika m.in: statkiem którego długość kadłuba jest mniejsza niż 20m, z wyjątkiem promów, statków przeznaczonych więcej niż 12 pasażerów.

 

Szkolenie z zakresu ratownictwa nawodnego

Dzisiejszego dnia (18.04.2015) odbyła się pierwsza część szkolenia z zakresu ratownictwa nawodnego. Było to pierwsze, z całego cyklu szkoleń mające na celu przygotować strażaków do działań na wodzie. Zajęcia odbyły się w formie teoretycznej oraz praktycznej. Głównym celem było zapoznanie się ze sprzętem oraz zasadami jego użytkowania. Szkolenie zostało przeprowadzone przez strażaków z JRG 1 w Bydgoszczy.

Zdjęcia

Zestaw ratownictwa medycznego PSP - R1

W dniu 12.12.2013 roku przy wsparciu Oddziału Wojewódzkiemu ZOSP RP nasza jednostka wzbogaciła się o zestaw ratownictwa medycznego PSP - R1 w skład którego wchodzą :

- Tobra medyczna PSP - R1
- Szyny typu Kramera
- Deska ortopedyczna
- Kamizelka K.E.D Pediatryczna

Wartość zestawu wyniosła 5.065,20zł z czego 20% to wkład własny naszej jednostki, 80% pochodziło z funduszu OW ZOSP RP. Zakupiony sprzęt sprawia, że mieszkańcy naszej małej ojczyzny mogą czuć się bezpiecznie.

Zdjęcia:

Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP

W dniach od 29 września do 27 października odbyło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych zorganizowane przez Wydział Operacyjno-Szkoleniowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej powiatu Bydgoskiego.

Czytaj więcej...

XIII ćwiczenia taktyczne organizowane przez Szkołę Podoficerską PSP

W środę 16 października odbyły się XIII ćwiczenia taktyczne na obszarach leśnych Leśnictwa Emilianowo, organizowane przez Szkołę Podoficerską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Jak co roku w ćwiczeniach wzięły udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się na terenie chronionym JRG SP PSP:
OSP Brzoza, OSP Nowa Wieś Wielka, OSP Solec Kujawski jak również Grupa Ratownictwa PCK Oddział Bydgoszcz oraz jeden zastęp z JRG-1 w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Szkolenie dla Komendantów Gminnych ZOSP RP

W weekend 4 i 5 października odbyło się szkolenie dla Komendantów Gminnych ZOSP RP, w którym uczestniczył nasz druh Józef Noske. Szkolenie odbyło się w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego -Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie. Temat przewodni szkolenia to: Znaczenie działalności CNBOP-BIP dla bezpieczeństwa członka OSP, odbioru i weryfikacji wyrobów wprowadzanych do wykorzystania w jednostkach OSP.

Nowy zestaw ratowniczych nadzędzi hydraulicznych WEBER

W sierpniu 2013 roku, nasza jednostka pozyskała nowy zestaw ratowniczych narzędzi hydraulicznych marki Weber. Zostało również przeprowadzone szkolenie z obsługi techniczno-eksploatacyjnej przeprowadzone przez instruktora firmy Weber Hydraulik GmbH. W skład zestawu wchodzą:

Czytaj więcej...

Nadzwyczajne walne zebranie

W związku z rezygnacją ze stanowiska druha Artura Nalińskiego, w dniu 31.08.2013 r. odbyło się nadzwyczajne walne zebranie. Na stanowisko prezesa wybrano druha Henryka Matuszaka, natomiast na jego zastępcę druha Roberta Rubach.

Szlakiem ośmiu kropli nadziei 3

18 sierpnia 2013 r. tradycyjnie już nasi druhowie dołączyli do trzeciej edycji akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei”.  W słoneczny niedzielny poranek, dzięki zaangażowaniu mieszkańców Brzozy w tym naszych strażaków udało się zebrać 33 jednostki krwi (15 litrów), tyle samo, co w roku ubiegłym.

Zdjęcia

Przedszkolaki w remizie

Dnia 18.06.2013 naszą remizę odwiedziły dzieci, z wszystkich grup wiekowych, z Przedszkola Samorządowego "Jarzębinka". Przedszkolaki z uwagą słuchały informacji o naszej pracy i sprzęcie. Jednak największą frajdą dla maluchów była możliwość dotknięcia sprzętu, czy też przymierzenie hełmu. Być może, któreś z tych dzieci w przyszłości zasili szeregi naszej jednostki.

Zdjęcia

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Dąbrowie Chełmińskiej

W dniu 22 czerwca 2013 nasza jednostka wzięła udział w zawodach sportowo-pożarniczych powiatu bydgoskiego w miejscowości Dąbrowa Chełmińska. Nasza drużyna w składnie : Adam Bocheński, Łukasz Bocheński, Józef Noske, Mariusz Kowalski, Mariusz Rubach, Robert Rubach, Rafał Janke, Dariusz Janke, Mirosław Leśniewski brała udział w następujących kategoriach: Musztra, Sztafeta pożarnicza, Ćwiczenie bojowe. Nasi druhowie zajęli dobre miejsce w środku stawki.

Zdjęcia i Wideo

50-lecie święceń kapłańskich

8 czerwca 2013 r. minęło 50 lat od dnia, w którym święcenia kapłańskie przyjął ks. Bogusław Khun, od 24 lat proboszcz parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski.

Czytaj więcej...

Naprawa działka wodnego przez firmę ZPUH OSKA

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzozie pragnie podziękować firmie ZPUH OSKA za wsparcie w postci bezpłatnej naprawy działka wodnego znajdującego się na wyposażeniu GBA Star 244.

Wojewódzkie obchody dnia strażaka w Kruszwicy

 

18 maja 2013 r. w Kruszwicy odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Na obchody przybyli między innymi:
nadbrygadier Piotr Kwiatkowski - Zastępca Komendanta Głównego PSP
starszy brygadier Tomasz Leszczyński - Komendant Wojewódzki PSP
dh Zdzisław Dąbrowski - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Dariusz Kurzawa - Wicemarszałek Kujawsko-Pomorski

Czytaj więcej...

4 maja - Dzień Strażaka

4 maja to dla strażaków szczególny dzień, niezależnie czy z PSP czy OSP. W tym dniu wszyscy oddajemy cześć świętemu Florianowi patronowi ludzi ognia ( Św. Florian jest patronem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem: strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy)

Czytaj więcej...

Trzeci maj. Święto narodowe - konstytucji 3 maja

Trzeci maj. Święto narodowe - konstytucji 3 maja ( pierwszej takie w Europie}.
To także dzień w którym czczona jest Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski, patronka Polski i parafii w Brzozie. Jak co roku braliśmy udział w Mszy św. w intencji ojczyzny.

Zabezpieczenie I Biegu Papieskiego

1 maja 2013 roku wyjechaliśmy do zabezpieczenia I Biegu Papieskiego - Rajdu Rowerowego, zorganizowanego dla uczczenia 2 rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Po krótkiej modlitwie przy kościele uczestnicy udali się na start. Trasy biegu i rajdu rowerowego przebiegały na terenach leśnych Puszczy Bydgoskiej ze startem w Brzozie i metą w Bydgoszczy.

Przegląd Gotowości Bojowej OSP

W ostatni poniedziałek kwietnia o godzinie 9:00 odbył się coroczny przegląd gotowości bojowej naszej jednostki, przeprowadzony przez Komendę Miejską PSP w Bydgoszczy, jednocześnie zamykając wszystkie inspekcje na terenie powiatu bydgoskiego.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy samych radosnych chwil. Niech ten szczególny czas będzie dla wszystkich okresem zadumy, wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości. Aby wszystkie podróże do waszych rodzin zakończyły się bezpiecznie, a ogień niech płonie tylko w waszych kominkach.

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012

1 marca 2013 r. w restauracji Carina w Brzozie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2012. W zebraniu wzięło udział 24 członków oraz 8 gości w osobach:

-Wójt gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek,
-Radny Powiatu Bydgoskiego Andrzej Kubiak,
-Radny Powiatu Bydgoskiego Romuald Góralczyk,
-Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP w Bydgoszczy mł. bryg. Jarosław Koprowski,
-Sekretarz ZOP ZOSP RP Wiesław Papierski,
-Prezes ZOG ZOSP RP w Nowej Wsi Wielkiej Grzegorz Kuczora,
-Komendant Gminny ZOSP w Nowej Wsi Wielkiej Krzysztof Papierski,
-Sołtys Brzozy Waldemar Owczarzak.

Czytaj więcej...

Pierwsza rocznica odsłonięcia pomnika Powstańców Wielkopolskich

13 styczna 2013 w kościele w Brzozie odbyły się uroczystości powiązane z pierwszą rocznicą odsłonięcia pomnika Powstańców Wielkopolskich. Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się mszą św. w intencji Powstańców Wielkopolskich na której był obecny poczet sztandarowy z naszej jednostki. Po mszy św. nasi druhowie zapalili znicze oraz złożyli kwiaty.

Czytaj więcej...

Święto Trzech Króli

W tym roku w Brzozie święto Trzech Króli obchodzono nietypowo. Po raz pierwszy zorganizowano Orszak Trzech Króli. Podczas przejścia Orszaku ulicami Brzozy zatrzymano się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich aby zapalić znicze oraz złożyć kwiaty poległym żołnierzom. W uroczystości wzięli udział nasi druhowie.

Czytaj więcej...

Zabezpieczenie Biegu Sylwestrowego

31 stycznia 2012 roku wyjechaliśmy do zabezpieczenia Biegu Sylwestrowego, organizowanego przez Hotel Brzoza, przy współpracy z Brzoza Biega i Rowerowa Brzoza, Urząd Gminy w Nowej Wsi Wielkiej, Gimnazjum w Brzozie i OSP Brzoza.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe

Jak co roku w okresie przedświątecznym odbyło się spotkanie opłatkowe. Niestety w tym roku z kilku powodów zebraliśmy się po świętach tzn. 28.12.2012. Spotkanie zaczęliśmy od życzeń oraz dzieleniem się opłatkiem. Jak zawsze panowała bardzo miła atmosfera. W roku 2013 życzymy sobie przede wszystkim spokoju, abyśmy jak najrzadziej musieli nieść pomoc.

Nadzwyczajne Walne Zebranie

Z dniem 1 grudnia 2012 r. prezes druh Henryk Matuszak złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Do podjęcia takiej decyzji zmusiły go problemy ze zdrowiem.
W zaistniałej sytuacji, rezygnacja prezesa i utrzymujący się brak sekretarza, dnia 15.12.2012r. zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zebranie OSP.

Czytaj więcej...

Szkolenie Komendantów Gminnych ZOSP

szkolenie komendantowW dniach 14-16 grudnia 2012 r. w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, odbyło się "Szkolenie Komendantów Gminnych ZOSP". W szkoleniu udział wzięło 18 strażaków z powiatów: bydgoskiego, grudziądzkiego, świeckiego, toruńskiego i włocławskiego. Naszą jednostkę reprezentował naczelnik druh Józef Noske.

Czytaj więcej...

Przekazanie nowego Samochodu lekkiego ratownictwa technicznego SLRt Ford Transit oraz garażu na dwa lekkie samochody.

W dniu 10 listopada 2012 r. o godz. 15:00 odbył się uroczysty apel z okazji  poświecenia i przekazania nowego lekkiego samochodu do ratownictwa technicznego i ekologicznego oraz nowego garażu na dwa lekkie samochody. Z tej okazji przybyli:

Czytaj więcej...

Szkolenie dowódców OSP

W dniach 3-4 listopada 2012 r. odbyło się "Szkolenie dowódców OSP", zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Bydgoszczy. Pierwszy dzień minął pod kątem szkolenia teoretycznego w JRG 3 w Bydgoszczy natomiast dzień drugi to szkolenie praktyczne na poligonie Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

„Szlakiem ośmiu kropli nadziei II”- druhowie oddali krew

19 sierpnia br. nasi druhowie po raz kolejny dołączyli do akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei II”.  W niedzielny poranek razem z mieszkańcami Brzozy oddawali krew. Krew oddały 33 osoby w pośród których było 10 strażaków, dzięki czemu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy wzbogaciło się o 15 litrów krwi.

XII Ćwiczenia taktyczne organizowane przez Szkołę Podoficerską PSP.

19 kwietnia br. na terenie zakładu produkcji tworzyw sztucznych OKT Polska S.A. w Bydgoszczy , zostały przeprowadzone już po raz dwunasty ćwiczenia taktyczne dla całego stanu osobowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SP PSP . W ćwiczeniach tradycyjnie już udział brały zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych mających siedzibę w rejonie operacyjnym chronionym przez JRG SP PSP :

 OSP Nowa Wieś Wielka
 OSP Brzoza
 OSP Solec Kujawski a także Grupa Ratownictwa PCK Oddział Bydgoszcz oraz zastęp specjalny z JRG Nr 1.

Czytaj więcej...

Awionetka spadła na zbiornik z paliwem na terenie bazy paliw płynnych nr 2 w Nowej wsi Wielkiej.

Awionetka spadła na zbiornik z paliwem na terenie bazy paliw płynnych nr 2 w Nowej wsi Wielkiej. 
Na miejscu są strażacy i policja. - Na szczęście to tylko ćwiczenia - uspokaja Maciej Osiński z biura prasowego bydgoskiej policji. Ćwiczenia w naftobazie pod Bydgoszczą zorganizowało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

źródło: gazeta.pl