stat4u

logo osp

 

 

 

 

01.jpg

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Ćwiczenia w komorze dymowej

W dniu 9 marca 2016 w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straż Pożarnej w Toruniu mieszczącego się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Toruniu odbyły się ćwiczenia w sprzęcie ochronnym tzw. komora dymowa. Test składał się z dwóch etapów tj. ścieżki do badań wydolności organizu oraz komory dymowej. Część pierwsza polegała na pokonaniu czterech elementów: ruchomej bieżni, ergometru wioślarskiego, ergometru rowerowego oraz drabiny bez końca. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń przystąpiono do przejścia przez główną cześć testu - tor przeszkód z licznymi utrudnieniami m.in. zadymieniem, ciemnościami oraz efektami dzwiękowymi oraz wizualnymi. Wszyscy druhowie naszej jednostki biorący udział w szkoleniu zdali test z wynikiem pozytywnym.