stat4u

logo osp

 

 

 

 

04.jpg

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Inspekcja Gotowości Bojowej

W dniu 12.05.2016 w naszej jednostce odbyła się coroczna inspekcja gotowości operacyjnej.

Kontrola przeprowadzona została przez komisję złożoną z fukcjonariuszy KM PSP w Bydgoszczy pod przewodnictwem naczelnika Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego mł. bryg. mgr inż. Jarosława Jakuba Koprowskiego mająca na celu sprawdzenie m.in. Stanu pojazdów, sprzętu silnikowego oraz ratowniczo – gaśniczego, zaplecza socjalnego i warunków BHP w jednostce. Inspekcja oprócz kontroli jednostki pod względem technicznym polegałą także na sprawdzeniu strażaków biorących udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych pod względem sprzętu ochrony osobistej oraz posiadanego przeszkolenia – druhowie mieli za zadanie omówienie wybranych przez komisje elementów m. in. omówienie pilarki do drewna oraz stali i betonu, funkcjonowania AODO. Założenie ćwiczenia bojowego polegało na ugaszeniu pożaru pomieszczenia oraz jego przeszukaniu, udzielenia kwlifikowanej pierwszej pomocy ratownikowi poszkodowanemu podczas działań. W wyniku przeprowadzonej kontroli jednostka została wysoko oceniona otrzymując ocene Bardzo Dobrą, uzuskując 49 na 50 możliwych do zdobycia punktów.

Zdjęcia: Aldona Rybka, www.naszebialeblota.pl